Kronika parafialna - grudzień 2019

Zapoanaj się z wydarzeniami, które miały miejsce w tym miesiącu.

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – grudzień 2019

1 grudnia – Szafarze Komunii świętej Harald Góra, Ginter Kreihs, Zbigniew Szaszkowski i Grzegorz Ziaja rozpoczynają kolejny rok swojego posługiwania w Kościele. Uczestniczyli w dniu skupienia dla szafarzy i otrzymali od Biskupa Diecezjalnego misję na kolejne dwanaście miesięcy nowego roku.

2 – 24 grudnia – Dzieci naszej Parafii oraz liczna grupa dorosłych uczestniczą w Mszach świętych roratnich. Tegoroczne kazania roratnie przybliżają postać kandydata na ołtarze – sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

4 grudnia – Górnicy naszej Parafii, emeryci górniczy i rodziny górnicze świętują ku czci świętej Barbary – patronki stanu górniczego. Wszystkich łączy Msza święta sprawowana o godzinie 9:00.

5 grudnia – Zostaje zrealizowany kolejny etap renowacji naszej świątyni parafialnej – całe oświetlenie kościoła jest dostosowane do technologii LED. Tym samym zrealizowane zostały wszystkie punkty projektu UE określające zakres renowacji.

6 grudnia – Poranne roraty połączone są ze spotkaniem ze świętym Mikołajem, w którym mogą uczestniczyć wszystkie dzieci naszej Parafii.

7 grudnia – 14 stycznia – Trwa wizyta duszpasterska w domach Parafian mieszkających w Wilkowicach, Ptakowicach i Zbrosławicach. Spotkanie modlitewne w domach wyprasza błogosławieństwo Boże dla wszystkich członków rodziny oraz osób przybywających w gościnę.

8 grudnia – Grudniowa modlitwa w intencji rodzin w naszym Sanktuarium ofiarowana jest z prośbą o zdrowie na czas zimy oraz o błogosławieństwo dla rodzin na czas świąt Bożego Narodzenia: aby nasze rodziny zostały zachowane od chorób i innych trudnych do przyjęcia trosk; aby rodziny, które wspólnym staraniem troszczą się o chore lub niepełnosprawne dzieci albo wspomagają chorych dorosłych członków rodziny, uczyniły z dojrzale ukształtowanej miłości fundament swojej jedności i wierności; aby uroczystość Narodzenia Pańskiego zjednoczyła nasze rodziny we wzajemnej radości, bliskości i oddaniu.

13 grudnia – Odbiór budowlany kończy prace renowacyjne określone w projekcie współfinansowanym przez UE. Zgodna opinia nadzoru budowlanego, konserwatorów zabytków, opiekuna prawnego projektu, wykonawców i inwestora akceptuje wszystkie wykonane prace. Tym samym kończy się część budowlana projektu: ZWIĘKSZENIE ATRAKCYJNOŚCI CENNEGO OBIEKTU KULTUROWEGO REGIONU: ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP W ZBROSŁAWICACH – POPRZEZ REALIZACJĘ PRAC REMONTOWO KONSERWACYJNYCH ORAZ WPROWADZENIE NOWEJ OFERTY KULTURALNO-EDUKACYJNEJ.

22 grudnia – Nasza Parafia otrzymała światełko betlejemskie. Inicjatywa harcerzy całego świata pozwala, by ogień zabrany z Groty narodzenia Pańskiego w Betlejem mógł dotrzeć do wszystkich zakątków świata. Parafianie zabierają sobie ogień betlejemski do swoich domów, by w ten sposób rozpalić świece na stole wigilijnym.

25 grudnia – Wraz z całym Kościołem świętujemy Boże narodzenie. Uroczystości rozpoczynają się Mszą świętą Pasterką sprawowaną o północy.

31 grudnia – Zakończenie roku cywilnego jest okazją do podsumowania wszystkich naszych aktywności oraz złożenia przed Panem Bogiem dziękczynienia za Jego Błogosławieństwo towarzyszące naszym pracom i staraniom. Msza święta dziękczynna sprawowana o godzinie 17:00 zebrała naszych Parafian na wspólnej modlitwie.