Kronika parafialna - lipiec 2019

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – lipiec 2019

1 lipca – Ksiądz Dziekan Grzegorz Wrodarczyk dokonuje kanonicznego wprowadzenia w posługę proboszczowską księdza Marcina Gruszki. Obrzęd dokonuje się podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 19:00. W modlitwie uczestniczą kapłani Dekanatu Pyskowickiego oraz licznie zebrani parafianie.

8 lipca – Rozpoczynają się prace renowacyjne przy 13 zabytkowych oknach w kościele parafialnym. Okna zostaną zabezpieczone antykorozyjnie, polakierowane oraz ponownie przeszkolone – po części w technice witrażowej.

8 lipca – Ksiądz Marcin Gruszka po raz pierwszy przewodniczy comiesięcznym modlitwom w naszym Sanktuarium Macierzyństwa Maryi w intencji naszych rodzin.

9 lipca – Ksiądz Proboszcz podejmuje próby nawiązania porozumienia w sprawie posługi duszpasterskiej w prywatnym domu seniora w Zbrosławicach. Podczas kilkakrotnych prób nawiązania kontaktu z p. Dyrektor, przekonuje się, że nie jest ona zainteresowana taką posługą płynącą ze strony Parafii.

12 – 19 lipca – W ośrodku rekolekcyjnym Stowarzyszenia „Spotkań Małżeńskich” w Rabce ks. Proboszcz prowadzi rekolekcje przeznaczone dla 25 małżeństw oraz dzieci. Małżonkowie podczas spotkań rekolekcyjnych zapraszani są do udoskonalenia i pogłębienia wzajemnego dialogu, który umacnia jedność sakramentalnego przymierza małżeńskiego.

28 lipca – W Ptakowicach jest sprawowana doroczna Msza święta ku czci świętej Anny. Mieszkańcy wioski oraz krewni i goście modlą się o błogosławieństwo dla swoich rodzin.

31 lipca – W atmosferze skupienia i rozważania Słowa Bożego sprawowana jest Msza święta w klasztorze Sióstr Opatrzności Bożej. Modlitwa w zaciszu klasztoru jest elementem formacji służącej rozwojowi ducha ewangelizacyjnego.