Kronika parafialna - lipiec 2021

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – lipiec 2021

1 lipca – Wraz z początkiem wakacji przybywa pielgrzymów na Szlaku Jakubowym związanym z wędrówką do Santiago de Compostela oraz ukierunkowanch na nasze lokalne sanktuaria, w tym Sanktuarium Macierzyństwa Maryi w Zbrosławicach.

6 lipca – Zakończyliśmy prace renowacyjne przy drewnianym wyposażeniu przedsionka kościoła. Pan Ryszard Kozłowski odnowił boazerie ścienne, konfesjonały oraz kapliczkę świętego Antoniego z Padwy.

8 lipca – Comiesięczna modlitwa sanktuaryjna u Matki Bożej Zbrosławickiej gromadzi Parafian przedstawiających swoje intencje modlitewne, nade wszystko duchowe sprawy własnych rodzin.

10-19 lipca – Proboszcz prowadzi rekolekcje dla małżeństw i rodzin organizowane przez Stowarzyszenie "Spotkania małżeńskie". Rekolekcje odbywają się tym razem w Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie Lubuskim. Rekolekcje gromadzą łącznie około 180 dorosłych i dzieci.

11 lipca – Rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę. Możliwe jest wyruszenie z domu, aby o własnych siłach dojść do Częstochowy lub podjęcie duchowej pielgrzymki, która na wymiar modlitewny.

19 lipca – Parafianie uczestniczą w spotkaniu grupy misyjnej "Adopcja serca". Spotkanie organizują nasze Siostry zakonne, a gośćmi spotkania są misjonarki z Kamerunu.

25 lipca – W niedzielę, w wigilię uroczystości świętej Anny, mieszkańcy Ptakowic obchodzą swój doroczny odpust. Na modlitwie gromadzimy się o godzinie 15:00 przy ołtarzu polowym w centrum Ptakowic.

30 lipca – Dzięki pomocy Parafian zakończona zostaje renowacja drzwi na parterze budynku probostwa. Tam, gdzie było to możliwe, zostały usunięte warstwy starej farby olejnej, które zostały zastąpione lakierowaniem ukazującym piękno starej, ozdobnej stolarki i snycerki. Za cierpliwie wykonywane prace przy czyszczeniu drewna dziękuję Panu Radosławowi Goly.