Kronika parafialna - listopad 2020

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – listopad 2020

1 i 2 listopada – Dzień Wszystkich Świętych rozpoczyna czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W tym roku zakaz administracyjny nie pozwala na przebywanie ludzi na cmentarzach. Naszego przykościelnego cmentarza nie da się zamknąć – mur cmentarny nie posiada stosownych bram i krat. Można jednak stwierdzić, że zachowanie Parafian w dniu Wszystkich Świętych jest godne, nikt nie tworzy skupisk i spotkań towarzyskich na cmentarzu. Wszystkie okolicznościowe modlitwy sprawujemy tym razem wewnątrz kościoła. Ponadto liczba osób przebywających jednocześnie w świątyni jest znów administracyjnie ograniczona do 35 osób. Pozostałe przepisy są zachowane.

1 - 8 listopada – Nasza parafia włącza się w ogólnopolską modlitwę „Różaniec do granic nieba”. Jest to szlachetna, duchowa odpowiedź wiernych Kościoła na zalew nienawiści osób gwałtownie występujących przeciw poszanowaniu życia ludzkiego od poczęcia, do naturalnej śmierci.

8 listopada – Listopadowa modlitwa w intencji rodzin w naszym Sanktuarium ofiarowana jest w intencji ojców. Modlimy się o odpowiedzialne ojcostwo: aby młodzieńcy i mężczyźni uczyli się odpowiedzialnej postawy za życie własne oraz życie wszystkich w ich otoczeniu; aby odpowiedzialne ojcostwo było naturalnym, stabilnym wsparciem dla pełnego miłości macierzyństwa; aby mężczyźni doskonalili się w okazywaniu miłości, wrażliwości i wszystkich pożądanych uczuć wobec niewiast i dzieci.

21 listopada – W przeddzień liturgicznego wspomnienia świętej Cecylii gromadzimy się wraz z chórzystami i muzykami kościelnymi na wspólnej modlitwie i śpiewaniu.

22 listopada – W uroczystość Chrystusa Króla nasi ministranci, lektorzy i ceremoniarze odnawiają swoje ślubowania. Czynią to podczas wszystkich, kolejno sprawowanych niedzielnych Mszy świętych.

29 listopada – Pierwsza niedziela adwentowa. Daje się zauważyć stopniowy powrót na liturgię wiernych, którzy, przez kilka poprzednich tygodni woleli pozostawać w domach. Odczytywany po Ewangelii list biskupów zaprasza wiernych do obecności na Eucharystii i przy Komunii świętej – nawet podczas codziennych Rorat, do gruntownej spowiedzi przedświątecznej i do adoracji Najświętszego Sakramentu.

30 listopada – Rozpoczynamy sprawowanie Rorat, podczas których podejmujemy temat: „Wiara w budowie”. Każdego dnia kształtowanie wszelkich aspektów naszej wiary porównujemy do budowania domu Bożego – świątyni, gdzie poszczególne prace budowlane ukazują także inne, duchowe znaczenie, budowania naszej postawy dziecka Bożego.