Kronika parafialna - luty 2020

Zapoanaj się z wydarzeniami, które miały miejsce w tym miesiącu.

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – luty 2020

1 lutego – Rozpoczęcie peregrynacji kopii figury Matki Bożej Zbrosławickiej w domach. Parafianie zajęli już wszystkie dostępne w roku 2020 terminy tych domowych odwiedzin. W pierwszym dniu peregrynacji, w każdym, kolejnym domu, nabożeństwo wstępne sprawuje kapłan przynoszący figurę, następnie Parafianie w kolejnych dniach samodzielnie sprawują nabożeństwa według modlitewnika ułożonego przez Proboszcza. Ostatniego dnia kapłan odmawia wraz domownikami modlitwy związane z przywilejem odpustu zupełnego dla rodzin wspólnie modlących się na różańcu i przenosi figurę do kolejnego domu.

2 lutego – W święto Ofiarowania Pańskiego, w dniu modlitw za osoby życia konsekrowanego, gościmy w naszej Parafii Siostry Opatrzności Bożej, które podzielą się świadectwem swojego posługiwania. Do Parafii przyjechała misjonarka z Kamerunu oraz postulantki zakonne wraz ze swoimi mistrzyniami postulatu. Siostry spotkamy podczas Mszy świętych oraz podczas popołudniowego spotkania dla uczestników „Adopcji serca”.

8 lutego – Odprawiamy comiesięczną Mszę świętą sanktuaryjną w intencji rodzin. W tym miesiącu jest to modlitwa rodzeństwa, nawzajem za siebie: aby dzieci wychowujące się w jednym domu zrozumiały, że są tak samo kochane przez rodziców i ich wzajemna zgoda cieszy matki i ojców; aby rodzeństwo potrafiło troszczyć się o siebie; aby dorośli bracia i siostry zachowywali przez całe życie wzajemną miłość i bliskość.

8 lutego – Nasi parafialni lektorzy zwyciężyli w dekanalnym turnieju piłkarskim LSO i wygrali Puchar Burmistrza Pyskowic. W marcu będą reprezentować dekanat na Mistrzostwach Diecezjalnych.

11 lutego – W dniu liturgicznego wspomnienia NMP z Lourdes, który jest obchodzony jako światowy dzień chorych, w naszej Parafii podczas Mszy świętej modlimy się o dar upragnionego zdrowia dla wszystkich osób bliskich naszym sercom.

23 – 25 lutego – W tych dniach zatrzymujemy się w naszej świątyni podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim postem. Są to zarazem dni duchowego przygotowania do rekolekcji wielkopostnych.

26 lutego – Środa popielcowa jest pierwszym dniem parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które w tym roku wygłasza ks. Paweł Kosowski, salezjanin ze Staniątek. W planie rekolekcji ujęte są Msze święte z naukami ogólnymi, godziny spowiedzi i nabożeństwo pokutne, droga krzyżowa, modlitwa dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych oraz nauki stanowe dla dzieci i dorosłych.