Kronika parafialna - luty 2021

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – luty 2021

2 lutego – W święto Ofiarowania Pańskiego, w dniu modlitw za osoby życia konsekrowanego, modlimy się szczególnie za nasze Siostry Opatrzności Bożej, które trwale nam towarzyszą w naszym posługiwaniu. W tym roku szczególnie prosimy o zdrowie dla Sióstr, zwłaszcza, że w minionym miesiącu zdarzyło im się zainfekowanie wirusem Covid 19 i po kwarantannie dopiero co włączają się w życie naszej wspólnoty.

8 lutego – Odprawiamy comiesięczną Mszę świętą sanktuaryjną w intencji rodzin. W tym miesiącu jest to modlitwa rodzeństwa, nawzajem za siebie: aby dzieci wychowujące się w jednym domu zrozumiały, że są tak samo kochane przez rodziców i ich wzajemna zgoda cieszy matki i ojców; aby rodzeństwo potrafiło troszczyć się o siebie; aby dorośli bracia i siostry zachowywali przez całe życie wzajemną miłość i bliskość.

11 lutego – W dniu liturgicznego wspomnienia NMP z Lourdes, który jest obchodzony jako światowy dzień chorych, w naszej Parafii podczas Mszy świętej modlimy się o dar upragnionego zdrowia dla wszystkich osób bliskich naszym sercom.

13 lutego – Na ołtarzu polowym zostaje umieszczona warstwa płyt gumowych zewnętrznego zastosowania, stanowiąca bezpieczną warstwę nawierzchniową.

14 – 16 lutego – W tych dniach zatrzymujemy się w naszej świątyni podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim postem. Są to zarazem dni duchowego przygotowania do rekolekcji wielkopostnych.

17 lutego – Środa popielcowa jest pierwszym dniem parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które w tym roku wygłasza o. Waldemar Szczygioł, jezuita z Bytomia. W planie rekolekcji ujęte są Msze święte z naukami ogólnymi, godziny spowiedzi i nabożeństwo pokutne, droga krzyżowa, modlitwa dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych oraz nauki stanowe dla dzieci i dorosłych.

21 lutego – W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Parafianie kończą rekolekcje przeprowadzone przez o. Waldemara Szczygioła. Wiele osób skorzystało z dobrodziejstwa spowiedzi i przez kolejne dni w pełni łask Bożych będzie przygotowywało się do Wielkanocy.  Nauki rekolekcyjne często nawiązywały do specyfiki posługi ojca Rekolekcjonisty w bytomskim szpitalu.

21 lutego – Kazania pasyjne podczas nabożeństwa Gorzkich Żali wygłasza w tym roku Ksiądz Proboszcz. Ukazując poszczególne narzędzia męki Pańskiej uzmysławia tajniki i zawiłości ludzkiej duchowości i psychiki. Nawołuje do odpowiedzialności za ludzkie czyny i postawy.

26 lutego – Biskup Gliwicki postanawia o wznowieniu w naszej Diecezji udzielania sakramentu bierzmowania. Pozwala na wskazanie w każdej Parafii terminu, w którym sakrament będzie udzielony oraz wyraża zgodę na delegowanie Proboszcza Parafii do sprawowania sakramentu dla swojej młodzieży. W naszej Parafii bierzmowanie odbędzie się 9 czerwca, podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00