Kronika parafialna - maj 2019

Zapoznaj się z wydarzeniami, które miały miejsce w tym miesiącu.

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – maj 2019

26 maja – W niedzielę we wczesnych godzinach rannych umiera po wyczerpującej chorobie nowotworowej ksiądz proboszcz Romuald Kokoszka. Zakończył swoje pielgrzymowanie przez ziemię w 59 roku życia i 33 roku kapłaństwa. Ksiądz Romuald urodził się 19 października 1960 roku w Kotulinie. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1986 roku w Opolu. Posługa wikariuszowska obejmowała parafie: św. Michała Archanioła w Opolu Półwsi, św. Wawrzyńca w Zabrzu Mikulczycach, św. Gerarda w Starych Gliwicach i św. Michała w Bytomiu Suchej Górze. Od roku 2000 posługiwał w Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach.

27 maja – Zgodnie z postanowieniem ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego troska duszpasterska o osieroconą Parafię w Zbrosławicach zostaje powierzona o. Jerzemu Kukowi MI ze Zbrosławic.

30 maja – Ks. bp Jan Kopiec przewodniczy obrzędom pogrzebowym, które odbywają się w kościele parafialnym w Zbrosławicach i na przykościelnym cmentarzu.

31 maja – Ks. bp Jan Kopiec dekretuje swoje postanowienie o nominacji proboszczowskiej ks. Marcina Gruszki, dotychczasowego proboszcza Parafii w Wielowsi.