Kronika parafialna - sierpień 2019

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – sierpień 2019

8 sierpnia – Comiesięczna modlitwa w intencji rodzin w Sanktuarium Macierzyństwa Maryi gromadzi wiernych podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 19:00, a następnie podczas Różańca.

13 sierpnia – Firma „Kamieniarstwo Polok” z Sadowa wykonuje nagrobek dla śp. ks. prob. Romualda Kokoszki. Napisy wykonane na nagrobku upamiętniają lata życia i posługi kapłańskiej zmarłego Proboszcza.

14 sierpnia – Rozpoczynamy uroczystości odpustowe. W godzinach popołudniowych wierni są zaproszeni do uczestniczenia w sakramencie pokuty. O godzinie 20:00 sprawujemy Nieszpory Maryjne, a następnie Różaniec ofiarowany za zmarłych połączony z procesją na cmentarz.

15 sierpnia – Dzień odpustu Wniebowzięcia NMP zachęca parafian oraz miłych gości naszej Parafii do uczestniczenia w przedpołudniowych Mszach świętych oraz w Nieszporach o Wniebowzięciu Maryi sprawowanych o godzinie 15:00. Liturgii przewodniczy oraz homilię głosi ksiądz Tadeusz Deńczyk z Wiśnicza.

16 sierpnia – Kontynuacją uroczystości odpustowej jest spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Podczas zebrania przedstawione zostają założenia przewidzianej oferty pobożnościowej, edukacyjnej i społecznej, realizowanej w roku 2020, w drugiej części projektu UE, dotyczącego renowacji świątyni parafialnej.

19 – 22 sierpnia – Ksiądz Marcin przebywa na urlopie wypoczynkowym poza Parafią. W tym czasie posługę duszpasterską sprawują Ojcowie Kamilianie ze Zbrosławic.

26 sierpnia – Dzieci i młodzież należące do Służby Liturgicznej naszej Parafii kończą swoje wakacje radosnym akcentem. W ramach całodziennego wyjazdu uczestniczą w modlitwie podczas nabożeństwa o powołania w Sanktuarium świętego Jana Marii Vianney’a w Mzykach, następnie zwiedzają wierną rekonstrukcję domu świętego patrona kapłanów i cieszą się poczęstunkiem lokalnym przysmakiem – „kartoflami świętego Jana”. W międzyczasie udzielają wywiadów dla redakcji Polskiego Radia przygotowującego reportaż o Sanktuarium. Następnie uczestnicy wychodzą na Górę Zborów koło Podlesic i zwiedzają rezerwat ostańców jurajskich oraz jadą na poczęstunek do pizzerii we Włodowicach.

28 sierpnia – Uchwała Rady Gminy Zbrosławice postanawia o nadaniu drodze na obrzeżu cmentarza parafialnego nazwy Ulica Księdza Romualda Kokoszki.