Kronika parafialna - wrzesień 2019

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – wrzesień 2019

1 września – Wraz z całą Gminą Zbrosławice świętujemy Dożynki. W uroczystej Mszy świętej celebrowanej w kościele parafialnym uczestniczyli wierni i duszpasterze Parafii leżących na terenie Gminy.

1 września – Stowarzyszenie „Spotkania małżeńskie” inauguruje cykl comiesięcznych spotkań dla małżonków Diecezji Gliwickiej na Parafii w Zbrosławicach. Duszpasterz stowarzyszenia, ks. Marcin Gruszka, zachęca przybyłych do szczególnego kultu maryjnego w Sanktuarium Macierzyństwa Maryi.

2 września – Podczas Mszy świętej sprawowanej o godzinie 8:00 dzieci, młodzież, rodzice i wychowawcy rozpoczynają nowy rok szkolny. Rozpoczyna się także kolejny rok przygotowania dzieci do I Komunii świętej i młodzieży do bierzmowania.

3 września – Ksiądz Marcin rozpoczyna trzymiesięczne zastępstwo nauczycielskie za s. Arielę – katechetkę przebywającą na urlopie zdrowotnym.

8 września – Świętujemy Dożynki Parafialne. O godzinie 11:00 sprawowana jest Msza święta z podziękowaniem za plony oraz za błogosławieństwo w pracy rolnej. W tym roku starostami Dożynek są mieszkańcy Wilkowic.

8 września – W Sanktuarium Macierzyństwa Maryi w Zbrosławicach rozpoczyna się nowy cykl modlitw w intencji rodzin. Od tego roku comiesięczne modlitwy są powiązane ze stałymi intencjami. We wrześniu modlimy się w intencji młodzieży i dzieci: aby proces wychowania dzieci i młodzieży prowadził je do dojrzałego, odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego; aby środowiska odpowiedzialne za wychowanie: rodzina, szkoła i parafia tworzyły spójny przekaz treści i wartości chrześcijańskich; aby dzieci i młodzież zostały uchronione od destrukcyjnych wpływów zaprzeczających wychowaniu.

13 września – W wigilię święta Podwyższenia Krzyża świętego w klasztorze Sióstr Opatrzności Bożej sprawowane są modlitwy i Msza święta pozwalające na rozważanie tajemnicy naszego odkupienia przez krzyż Chrystusa. Skupienie nawiązuje też do ogólnokrajowej akcji duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem”.

15 września – Grono ministrantów naszej Parafii powiększa się o czterech dotychczasowych kandydatów. Ministrantami zostają Borys Brzoza, Mieszko Gabryś, Kamil Knappik i Kamil Nawrot.

29 września – Trzech naszych ministrantów rozpocznie przygotowanie do posługi lektorskiej, a dwóch naszych lektorów rozpocznie przygotowanie do posługi ceremoniarza w Diecezjalnym Ośrodku LSO w Nędzy koło Raciborza.