Intencje Mszy świętych

9 maja - VI niedziela wielkanocna

7:00 Za ++ rodziców Zofię i Pawła Nowara.

9:00 Za ++ Annę Czesak, męża Franciszka, Eugenię i Mirosława Dobrzyński, brata Jana i siostrę Grażynę.

11:00 Pierwsza Komunia Święta. W intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

16:00 Nabożeństwo pierwszokomunijne.

10 maja - poniedziałek

7:00 Za ++ rodziców Kunegundę i Alfreda Wodarskich.

17:10 Biały tydzień: Za + córkę Monikę Raszka.

18:00 Nabożeństwo z modlitwą o urodzaje – Ptakowice.

11 maja - wtorek

7:00 Za + męża Józefa Kobielnik.

17:10 Biały tydzień: Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Haralda Góra z okazji 40 rocznicy urodzin oraz do Aniołów Stróżów w intencji córki Marysi.

18:00 Nabożeństwo z modlitwą o urodzaje – Zbrosławice.

12 maja - środa

7:00 Za + męża Leona Adamiok w rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

17:10 Biały tydzień: Za + męża Hieronima Zabielskiego w 20 rocznicę śmierci.

18:00 Nabożeństwo z modlitwą o urodzaje – Wilkowice.

13 maja - czwartek

7:00 Za + męża Alfreda Patas, teściów Krystynę i Konrada, chrzestnych Hildegardę Heller i Ryszarda Sosada.

17:10 Biały tydzień: Nabożeństwo majowe.

14 maja – piątek – św. Macieja

7:00 Za ++ Marię i Henryka Filok, rodziców Krafczyk i Filok.

17:10 Biały tydzień: Nabożeństwo majowe.

15 maja - sobota

7:00 1. Za + Cecylię Rojek w pierwszą rocznicę śmierci i za ++ z pokrewieństwa. 2. Za + Rufina Broda w miesiąc po śmierci.

16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej.

17:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Zofii Pakulla z okazji 75 urodzin oraz dla Damiana Dyla z okazji 40 rocznicy urodzin.

16 maja – niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7:00 1. Za + Edwarda Wypich w 11 rocznicę śmierci. 2. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Józefy Świeboda w 90 rocznicę urodzin.

9:00 Za + Pawła Wacławczyk z okazji urodzin.

11:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Urszuli i Piotra Nowak oraz za ich dzieci z rodzinami.

15:00 Nabożeństwo majowe.

Niedziela i najbliższy tydzień

• Dzisiaj, w niedzielę, świętujemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – Msza święta o godz. 11:00 i nabożeństwo dziękczynne o godz. 16:00.
  • Od poniedziałku do piątku o 17:10 obchody Białego Tygodnia.
  • W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00 modlitwa o urodzaje w ramach Dni Krzyżowych. Nabożeństwa, kolejno, w Ptakowicach (przy krzyżu na ulicy Reptowskiej), Zbrosławicach (przy krzyżu misyjnym) i Wilkowicach (przy krzyżu na ulicy Miedarskiej).
  • W czwartek i piątek nabożeństwa majowe o godz. 17:10, w sobotę o godz. 16:30 i w przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 15:00.
  • Od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  • W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Parafianin. Kolekta przeznaczona na remont kościoła. Dziękuję za przekazane datki. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za pomoc w organizowaniu uroczystości oraz za dar przeznaczony na współfinansowanie renowacji ławek kościelnych.

Obostrzenia sanitarne: W kościołach przewidziano ograniczoną obecność wiernych, zakrywamy nos i usta,

do Komunii ŚWIĘTEJ przystępują wpierw osoby przyjmujące Ciało Pańskie do rąk,

następnie osoby przyjmujące Ciało Pańskie do ust.

Spowiedź

Spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi oraz w sobotę 16:00-16:20 (w starej zakrystii).

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna w dni robocze 7:30-8:00 oraz w czwartek 16:30-17:00 (do nabożeństwa).

ks. Marcin Gruszka