Intencje Mszy świętych

17 października - XXIX niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:00 1. Za ++ ojca Emanuela Skop, teściów, dziadków z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące. 2. Za + Bernarda Liszka w miesiąc po śmierci.

9:00 Za ++ rodziców Matyldę i Józefa Jergla i za ++ rodzeństwo.

11:00 Za ++ żonę i mamę Mirosławę Bajerowską w trzecią rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Bajerowskich i Hawryś.

15:00 Różaniec.

18 października - poniedziałek - św. Łukasza

7:00 Za ++ rodziców Klarę Strancich i Jana Wit, Marię i Jana Jaksik, Józefa Strancich i za ++ z rodzin Wit i Jaksik.

19 października - wtorek

7:00 Za + męża Grzegorza Suchowolec w 5 rocznicę śmierci i za ++ rodziców Różę i Konrada Kirsz.

17:10 Za + ks. Romualda Kokoszka w dniu urodzin – od Sióstr Zakonnych.

20 października - środa - św. Jana Kantego

7:00 Za ++ ojca Alojzego Niesłony.

21 października - czwartek

7:00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w dniu urodzin Siostry Arieli.

22 października - piątek - św. Jana Pawła II

7:00 Za + męża Jerzego Bluck i za ++ z pokrewieństwa.

23 października - sobota

7:00 1. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Golawskich. 2. Za + ciocię Lidię Reszka od Sonii z rodziną.

13:00 W intencji nowoochrzczonego dziecka Alicji Bednarskiej oraz w intencji rodziców i chrzestnych.

16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej - Różaniec

17:00 Za + męża i ojca Henryka Pilot w 3 rocznicę śmierci i za ++ rodziców Pawła i Martę Pilot.

24 października - XXX niedziela w ciągu roku liturgicznego (misyjna)

7:00 1. Za ++ Helenę i Jana Kreihs, Jadwigę i Alojzego Schostok. 2. Za + Stanisława Koniecznego w miesiąc po śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Za ++ rodziców Rufina i Klarę Gajda, zmarłych dziadków Gajda i Sordon.

11:00 Za + Grażynę w 3 rocznicę śmierci.

15:00 Różaniec.

Niedziela i najbliższy tydzień

• Obchodzimy XXIX niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

• Codziennie uczestniczymy w modlitwie różańcowej - w dni robocze o 17:10, w soboty o 16:30, w niedziele o 15:00.

• W poniedziałek święto św. Łukasza.

• We wtorek o 17:10 Msza święta szkolna.

• W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

• Za tydzień niedziela misyjna.

• W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na nowy rok. W kancelarii do nabycia "Droga do Nieba" dla dzieci komunijnych. Kolekta przeznaczona na Parafię, za tydzień kolekta na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi oraz w sobotę 16:00-16:20.

Spotkania biblijne dla dorosłych

Zapraszam na przyparafialne spotkania katechezy biblijnej dla dorosłych, najbliższe spotkania: 21 października, 4 i 18 listopada, 2 i 16 grudnia. Rozpoczęcie o 19:00.

Przygotowanie do pierwszej Komunii świętej

Trzecioklasistów zapraszam do kancelarii parafialnej celem zdania materiału katechizmowego. Przypominam też o obowiązku dostarczenia metryk chrztu, w przypadku dzieci ochrzczonych poza Zbrosławicami.

Znicze Caritas

W zakrystii do nabycia znicze nagrobne Caritas.

Kancelaria parafialna.

Kancelaria czynna w dni robocze 7:30-8:00 i w czwartek 16:30-17:30.

Zachęcam do dalszego zapisywania intencji mszalnych na rok 2022.

Proszę o uiszczenie opłat cmentarnych za groby opłacane tylko do końca tego roku.

ks. Marcin Gruszka