Intencje Mszy świętych

25 lipca – XVII niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:00 Do Miłosierdzia Bożego o wieczne zbawienie dla + Jolanty Bednarz.

9:00 Za + Monikę Kreihs (od sąsiadów z Batorego i znajomych).

11:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 20 rocznicy ślubu Hanny i Jacka Dohn i w 18 rocznicę urodzin córki Agnieszki oraz za całe pokrewieństwo Dohn i Łatak.

15:00 Odpust świętej Anny w Ptakowicach: W intencji wszystkich mieszkańców Ptakowic oraz za Parafian.

26 lipca – poniedziałek – św. Anny

7:00  Za + Adelajdę Czaja od byłych współpracowników sanatorium Zbrosławice.

27 lipca – wtorek – św. Joachima

7:00 Za + męża i ojca Joachima Janiczek w 11 rocznicę śmierci.

28 lipca – środa

7:00 Za + matkę Hildegardę Harężlak w 13 rocznicę śmierci, ojca Krystiana oraz dziadków z obu stron.

29 lipca – czwartek – św. Marty

7:00 Do Najświętszego Serca Jezusowego przez wstawiennictwo św. Marty w intencji Anieli i Teresy Pilarskich.

13:00 Ślub: Marta Brożyna i Damian Dymek.

30 lipca – piątek

7:00 W intencji Parafian.

31 lipca – sobota – św. Ignacego

7:00 Za + męża i ojca Zygmunta Kaszuba.

15:00 W 50 rocznicę ślubu Haliny i Mariana Mika oraz w intencji nowoochrzczonego dziecka Leona Domzal.

15:45 Chrzty: Vanessa, Julia i Fabian Wojtasik.

16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej.

17:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodzin Nowak, Kurzyk i Recha.

1 sierpnia – XVIII niedziela w ciągu roku liturgicznego

7:00 Za + Erwina Sapia.

9:00 Za ++ Piotra Skrzypek w 2 rocznicę śmierci, rodziców, teściów, brata i siostrę.

11:00 Za + Józefa Curlej w miesiąc po śmierci. Chrzest: Michał Galwas.

Niedziela i najbliższy tydzień

Obchodzimy XVII niedzielę zwykłą. Dzisiaj o 15:00 odprawimy doroczną Mszę świętą ku czci św. Anny w Ptakowicach. W sobotę zapraszam na Nowennę Maryjną o 16:30. W przyszłą niedzielę można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Kolekty niedzielne będą przekazane na Parafię. Za tydzień zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodziach. Bóg zapłać za przekazane datki.

Spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi oraz w sobotę 16:00-16:20.

Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 19-21 sierpnia odbędzie się 375 Piesza Pielgrzymka Gliwicka na Jasną Górę. Zapisy wyłącznie przez stronę internetową www.gliwicka.com (do 13 sierpnia). Zachęcam też do włączenia się w pielgrzymkę duchową osób, które nie są w stanie udać się w drogę do Częstochowy. W zakrystii są dostępne znaczki pielgrzymów duchowych będące zarazem cegiełkami wspierającymi organizację pielgrzymki (5 zł).

Kancelaria czynna w dni robocze 7:30-8:00 i w czwartek 16:30-17:30

ks. Marcin Gruszka