Intencje Mszy świętych

20 września - XXV niedziela w ciągu roku

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Zuzanny i Ryszarda Kozłowskich z okazji 20 rocznicy ślubu.

9:00 Za ++ Annę i Alojzego Słodczyk, Franciszkę i Alojzego Grzechca.

11:00 1. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Karola i Urszuli Krafczyk z okazji 50 rocznicy ślubu. 2. Do Bożej Opatrzności z prośbą o dary Ducha świętego w intencji Macieja Front z okazji 18 urodzin.

21 września – poniedziałek – św. Mateusza Apostoła

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Grzegorza Respondek z okazji urodzin.

22 września - wtorek

7:00 Za ++ Michała Janoszka, rodziców i za ks. prob. Romualda Kokoszka.

17:10 Za + męża i ojca Jerzego Sonsala w 18 rocznicę śmierci i za ++ rodziców i teściów.

23 września – środa – św. ojca Pio

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Czaja.

24 września - czwartek

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Stefana Szołtysik.

25 września - piątek

7:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Stawinoga.

15:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Heleny Wasik z okazji 70 rocznicy urodzin i całej rodziny.

26 września - sobota

7:00 1. Za ++ rodziców Ernesta i Helenę Burczyk. 2. Za + męża Manfreda Buhl w 5 rocznicę śmierci.

14:00 Ślub: Martyna Jończyk i Marcin Kalinowski.

15:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Teresy i Waltera Ulfig z okazji 50 rocznicy ślubu.

16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej.

17:00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Ewalda Trautmann w 90 rocznicę urodzin i całej rodziny oraz dla + żony Gertrudy o dar życia wiecznego w niebie. Chrzest: Jakub Recha.

27 września - XXVI niedziela w ciągu roku

7:00 1. Za + męża Herberta Słodczyk. 2. Za + Brygidę Białas w miesiąc po śmierci i za ++ z pokrewieństwa.

9:00 Za ++ rodziców Fridę i Stefana Wiśniewskich i za ++ z rodziny.

11:00 Msza święta dziękczynna w intencji Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej oraz w intencji ich rodzin.

16:00 Nabożeństwo dziękczynne dla dzieci pierwszokomunijnych.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela i najbliższy tydzień

Świętujemy XXV niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła. We wtorki o godz. 17:10 odprawimy Msze święte szkolne – dla dzieci ze szkoły podstawowej obecność obowiązkowa. Po Mszy św. szkolnej próba dla dzieci pierwszokomunijnych. W czwartek o 18:00 i w sobotę o 12:00 sprzątanie przed uroczystością pierwszokomunijną. Rodzice czwartoklasistów proszeni są o przyniesienie przyborów do sprzątania. W sobotę o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 11:00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (zbiórka 10:45). Podczas tej uroczystości wszystkie miejsca w kościele rezerwowane są dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Parafianie tym razem wybiorą Msze święte w sobotę o 17:00, w niedzielę o 7:00 albo o 9:00. Pierwszokomunijne nabożeństwo popołudniowe o godzinie 16:00.

W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, gazetka Parafianin oraz kalendarze parafialne na rok 2021. Kolekta niedzielna przeznaczona na Stolicę Apostolską oraz zbiórka do puszek na Boży Grób w Jerozolimie. Za tydzień kolekta na parafię. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, szczególnie za zeszłotygodniową kolektę inwestycyjną – 5974 zł.

Spowiedź

Spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi oraz w sobotę 16:00-16:30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin: klasa IV A: sobota – 9:00, klasa IV B: sobota – 10:00.

Zebranie rodziców

Rodziców dzieci, które rozpoczną przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej (kl. III) i Bierzmowania (kl. VIII) zapraszam na zebranie organizacyjne w ten poniedziałek, o godz. 19:00.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania – kl. VIII

Najbliższe spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w następujących terminach: 25 września, 9 października i 23 października (zawsze o 19:00). Obecność obowiązkowa.

Kancelaria parafialna

W tym tygodniu w związku z zapisywaniem nowych intencji jubileuszowych na rok 2021 kancelaria parafialna czynna:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek: 7:30-9:00 oraz 16:30-18:30

wtorek: 7:30-9:00 oraz 18:30-21:00

Bardzo proszę o przychodzenie w intencjami zapisanymi na kartce – to usprawni pracę kancelaryjną. W kolejnym tygodniu będę zapisywać intencje inne, niż jubileuszowe.

ks. Marcin Gruszka