VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 24 marca 2024

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W naszej diecezji rozpoczyna się Kongres Eucharystyczny o godz. 15:00 uroczystą Eucharystią w katedrze gliwickiej.
  2. Zapraszam na godz. 15:00 na GORZKIE ŻALE z ostatnim kazaniem pasyjnym.
  3. W zakrystii możemy nabyć Gościa Niedzielnego dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz świece wielkanocne Caritas w cenie 8 zł oraz paschaliki w cenie 3 zł.
  4. Kolekta przeznaczona była na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. Przed kościołem zbiórka do skarbonek na kwiaty do Bożego Grobu, Ciemnicy i dekoracji świątecznej. Zgodnie z wolą Biskupa Gliwickiego w Niedzielę Wielkanocną przed kościołami naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz odbudowy plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Parafia ta została dotknięta tragicznym w skutkach pożarem, w wyniku którego zginął proboszcz, ks. Andrzej Wandzel. Przeprowadzona w Wielkanoc zbiórka do puszek będzie wyrazem solidarności wspólnoty diecezjalnej z parafią w Kozłowie, która podejmuje trud odbudowy zniszczonej w wyniku pożaru plebanii.
  5. Dzisiaj w Miedarach o godz. 18:30 w ogrodzie farskim Misterium Męki Pańskiej. Sąsiedzi Ojcowie Klaretyni i organizatorzy zapraszają.
  6. We wtorek o godz. 17:00 Msza św. szkolna i droga krzyżowa dla dzieci. Od godz. 16:00 spotkanie dzieci, śpiewających w scholii od godz. 16:30 okazja do spowiedzi dla dzieci.
  7. Zapraszam do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać popołudniami/wieczorami będzie również o. Jerzy. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment. Plan spowiedzi: we wtorek od godz. 18:00 do 19:00; w środę od godz. 18:00 do 20:00; Wielki Czwartek od godz. 16:30-17:30. Wielki Piątek od godz. 7:30-9:00 i 15:00-17:00. Wielka Sobota od godz. 7:30-9:00 i 15:00-16:00.
  8. W Wielki Czwartek obchodzimy Pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Rozpoczyna się Kongres Eucharystycznych w parafiach naszej diecezji. Po krótkiej, wspólnej adoracji w ciemnicy zaśpiewamy tradycyjnie Gorzkie Żale i adoracja potrwa do godz. 21:00.
  9. W Wielki Piątek przeżywamy Pamiątkę Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Ciemna Jutrznia (modlitwa brewiarzowa) o godz. 7:00; Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych o godz. 12:00; Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Zachowujemy w ten dzień post ścisły: ilościowy (3 posiłki w tym jeden do syta) i jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Ofiara składana w Wielki Piątek i przy Bożym Grobie przeznaczana jest na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Po wieczornych ceremoniach Gorzkie Żale i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21:00.
  10. Wielka Sobota, to dzień adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie. Ciemna Jutrznia (modlitwa brewiarzowa) o godz. 7:00; Poświęcenie pokarmów wielkanocnych przy ołtarzu polowym o godz. 11:00; 12:00 i 13:00. Dary charytawne oraz ofiary można będzie złożyć przy ołtarzu polowym – przeznaczone będą dla chorych i starszych parafian potrzebujących. Diakonia charytatywna popołudniu w sobotę zawiezie dla nich ofiarowane dary (prosimy nie skupiać się tylko na słodyczach). Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 połączona z Nowenną do Matki Bożej Zbrosławickiej. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.
  11. Wigilia Paschalna – uroczysta Eucharystia świąteczna wprowadzająca w Zmartwychwstanie Pana Jezusa o godz. 20:00! połączona z procesją rezurekcyjną Na liturgię przynosimy do kościoła świece z okapnikami; rozpoczęcie liturgii przy rozpalonym ognisku przed kościołem. Zapraszam na bogatą liturgię światła i liturgię słowa, poświęcenia wody chrzcielnej oraz Eucharystię w tym dniu sprawowaną za parafian oraz w intencji ks. proboszcza z okazji urodzin.
  12. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w przyszłą niedzielę - Msze św. o godz. 7:00 (w intencji śp. ks. proboszcza Alfonsa Rymera z okazji 25 rocznicy śmierci); o 9:00 i 11:00. Na godz. 15:00 zapraszam na Nieszpory Wielkanocne, połączone z Nowenną przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  13. Spotkania Służby Liturgicznej (ministrantów i lektorów) – w czwartek o godz. 13:30; w piątek o godz. 11:00 i w sobotę o godz. 10:00.
  14. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze krzyżowej ulicami naszej parafii w Zbrosławicach, dziękuję Straży Pożarnej i diakonii technicznej. Osoby chętne do pomocy przy dekoracji świątyni proszone są o kontakt z siostrą Dagmarą.
  15. Zapraszam na Majową Pielgrzymkę autokarową, która odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja. W programie nawiedzenie: Sanktuarium Matki Bożej Ostrowskiej, Pani Kujaw; Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu; Dom Misyjny OO. Werbistów w Górnej Grupie i nawiedzenie grobu o. Michała Janoszki, pochodzącego z naszej parafii; Najstarsze sanktuarium Maryjne w Polsce w Górce Klasztornej; Sanktuarium Męki Pańskiej w Kcyni, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski; Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce. Noclegi w Zamku Bierzgłowskim oraz w Domu Pielgrzyma w Licheniu. Zapisy w zakrystii lub u ks. proboszcza.