VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22 maja 2022r.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe dziś w Domu Pomocy Społecznej u OO. Kamilianów o godz. 15:00, bardzo proszę, byśmy nie poszli na to spotkanie i nabożeństwo z pustymi rękami - niech każdy zabierze jakiś podarunek, czy słodycz, by obdarować mieszkańców Domu. Zapraszam do udziału.

2. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Jest również dla dzieci czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

4. Od poniedziałku Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje tzw. DNI KRZYŻOWE. W poniedziałek o godz. 18:00 pójdziemy z kościoła w procesji błagalnej pod krzyż przy ul. Wilkowickiej w Zbrosławicach. We wtorek zgromadzimy się o godz. 18:00 pod krzyżem w Ptakowicach, w środę o godz. 18:00 spotkamy się pod krzyżem w Wilkowicach. Zachęcam do wspólnej modlitwy o chleb powszedni, o pokój oraz za pracujących na roli.

5. We wtorek do Matki Bożej Zbrosławickiej pielgrzymować będą dzieci komunijne z Zabrza. Msza św. z ich udziałem o godz. 14:00.

6. Msza św. szkolna dla dzieci o godz. 17:10. Mimo wolnych dni młodszych dzieci serdecznie zapraszam na Eucharystię. W modlitwie będziemy pamiętać o uczniach klas ósmych, zdających egzaminy.

7. Również we wtorek o godz. 19:00 na probostwie spotkanie diakoni historycznej. Zapraszam zaintersowanych historią naszej parafii.

8. Majowe nabożeństwa w czwartek i piątek o godz. 17:10. W czwartek DZIEŃ MATKI zapraszam na nabożeństwo w intencji naszych mam – żyjących i zmarłych. Z różą do Matki i z modlitwą za matki”. Dorosłych zapraszam, by przynieśli Maryi, naszej Matce różę, a dzieci, by przyniosły LAURKĘ Maryi.

9. Również w czwartek przypada 3 rocznica śmierci ks. proboszcza Romualda Kokoszki. Eucharystia w jego intencji o godz. 7:00.

10. Od piątku przez dwa tygodnie będziemy gościć ks. Edwarda Pawołkę, proboszcza w parafii Gronau w diecezji Münster.

11. Od piątku rozpoczniemy odmawiać Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

12. W sobotę Majowe nabożeństwo wraz z Nowenną do Matki Bożej Zbrosławickiej o godz. 16:30.

13. W sobotę o godz. 8:00 grupa pielgrzymów wyrusza na pielgrzymkę autokarową po sanktuariach archidiecezji katowickiej. Koszt przejazdu i ciepłego posiłku 60 zł. Powrót około godz. 19:00.

14. Dziękuję za pomoc w organizacji nabożeństwa majowego na farskim ogrodzie oraz w przyjęciu pielgrzymów CAMINO – szczególnie dziękuję pani Annie, pani Wioletcie i naszym siostrom. Dziękuję diakoni technicznej za prace ogrodowe, chętnych panów zapraszamy szczególnie w piątki.

15. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego gościć będziemy dwóch kleryków naszego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego oraz Scholę z Ukrainy. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wspomóc ofiarą potrzebujących na Ukrainie. Koncert Scholi o godz. 15:00, a o godz. 16:00 majowe nabożeństwo z udziałem pieszych pielgrzymów z parafii św. Floriana w Miedarach.

16. W przyszłą niedzielę w Piekarach Śląskich Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców – zachęcam do indywidualnego pielgrzymowania.

17. I Zapowiedź przedślubna: do sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: PIOTR KOŁODZIEJ z Rudy Śląskiej i SANDRA PAWLIKOWSKA z Ptakowic. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między w/w osobami proszę o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.