II NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 stycznia 2022r.

1. Dziś w II Niedzielę Zwykłą kolekta przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby kościoła i parafii.

2. Do Gościa Niedzielnego dołączona jet płytka z kolejnym fragmentem Pisma Świętego. Zachęcam do nabycia, w cenie 8 zł.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

4. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mi pokłon (Mt 2,2).

5. We wtorek zapraszam na KOLĘDOWANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW z rodzicami o godz. 17:10.

6. W piątek obchodzimy DZIEŃ BABCI, a w sobotę DZIEŃ DZIADKA. Intencje naszych drogich dziadków powierzymy opiece Matki Boskiej Zbrosławickiej w sobotę na Nowennie o godz. 16:30. Wpisujmy nasze intencje do księgi próśb i podziękowań, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do kościoła.

7. Serdecznie zapraszam na probostwo na spotkanie przełożonych Róż Różańcowych w sobotę po porannej Eucharystii o godz. 7:30. Ministranci swoją zbiórkę mają w sobotę o godz. 9:00, a Dzieci Maryi o godz. 10:00. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia o godz. 18:00 w kościele. Zapraszam :-)

8. Ks. proboszcz w poniedziałek kończy czas 10-dniowej izolacji. Bardzo serdecznie dziękuje za modlitwę, życzenia i pomoc w tym czasie. Kancelaria od wtorku po porannej Eucharystii oraz w czwartek od godz. 16:30 do 17:30.

9. Fundacja Inicjatywa MISSIO zaprasza na cykl 10 spotkań pt. „Duchowość dla każdego”, który poświęcony jest zrozumieniu i pogłębieniu zasad życia duchowego oraz rozwoju naszej relacji z Bogiem. Wykłady poprowadzą osoby z Centrum Formacji Pastoralnej. Spotkania będą się odbywały dwa razy w miesiącu we wtorki w godz. 19-21, w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach. W spotkaniach można uczestniczyć stacjonarnie lub on – line. Rozpoczęcie 8 lutego.

10. Muzeum w Tarnowskich Górach zwraca się do Parafian z prośbą o udostępnienie pamiątek i przedmiotów związanych z Zakładami Przemysłu Odzieżowego „Tarmilo". W przyszłym roku planowana jest wystawa o tym, nieistniejącym już zakładzie pracy. Organizatorzy bardzo proszą o kontakt z Muzeum w Tarnowskich Górach, przy ul. Rynek 1, tel. 32 2852607.