XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwica 2022(kolekta przeznaczona na potrzeby parafii i kościoła); OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

7:00

I: Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Barbary i Lucjana Szmid z okazji rocznicy ślubu.

II: Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Zbrosławickiej w intencji organisty Rafała Breitkopfa – z okazji urodzin.

9:00

Za + męża Ernesta Mateja.

11:00

13:30

15:00

Za + Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Adama i Marioli Pakulla w 20 rocznicę zaślubin.

Kaplica Aresztu w Gliwicach: Przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej w intencji żyjących i zmarłych parafian.

Nabożeństwo, Procesja wokół kościoła i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Poniedziałek 20 czerwca 2022 – OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Za ++ Jana Kozaka.

Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Zbrosławickiej w intencji o. Zbigniewa Łasia, klaretyna z Madagaskaru – z okazji święceń kapłańskich.

Procesja z Najświętszym Sakramentem i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wtorek 21 czerwca 2022wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; OKTAWA BOŻEGO CIAŁA; 90 lat Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach

*13:00

Za ++ żonę Agnieszkę Kandzia, rodziców Martę i Józefa Kandzia, dwóch braci, teściów Jadwigę i Henryka Konopka, szwagierki i szwagrów i za ++ z pokrewieństwa.

Msza św. dziękczynna z okazji 90-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, oraz rodziców i dobrodziejów szkoły a także w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

17:10

Do Matki Boskiej Zbrosławickiej dziękując za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji Teresy Profus z okazji 80 urodzin (TD) oraz w intencji męża Henryka oraz całej rodziny.

Środa 22 czerwca 2022 wspomnienie św. Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a, męczenników; OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

10:00

17:10

Za ++ rodziców Janinę i Teodora Koloczek.

Pogrzeb śp. Krystyny Kostki z Ptakowic.

WIGILIA Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela: Za + Jana Tomczyka.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA Czwartek 23 czerwca 2022 OKTAWA BOŻEGO CIAŁA; DZIEŃ OJCA /błogosławieństwo wianków i rozdanie świadectw dla uczniów kończących edukację w Szkole Podstawowej/

17:10

Za + męża Pawła Wichary oraz rodziców z obu stron.

Za + męża Stanisława Segiet w 2 rocznicę śmierci.

Modlitwa dziękczynna uczniów i nauczycieli za kończący się rok szkolny i katechetyczny 2021/2022.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA Piątek 24 czerwca 2022 – Dzień Modlitw o świętość kapłanów; zakończenie roku szkolnego i katechetycznego; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7:00

Za + Marka Suskiego - intencja od kuzyna Mieczysława z rodziną.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17:10

Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Zbrosławickiej w intencji o. Zbigniewa Łasia, klaretyna z Madagaskaru – z okazji 62 urodzin.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota 25 czerwca 2022 – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

15:00

Za + ojca Jerzego Blucka.

Do Matki Boskiej Zbrosławickiej dziękując za otrzymane łaski oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże w 1 rocznicę ślubu Karoliny i Piotra Baron.

16:30

Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17:10

Za + ojca Herberta Słodczyka.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwica 2022(kolekta przeznaczona na Stolicę Apostolską - świętopietrze); ODPUST ku czci SERCA JEZUSOWEGO w WILKOWICACH; Błogosławieństwo pojazdów ku czci św. Krzysztofa na rozpoczęcie wakacji – po każdej Eucharystii.

7:00

Za ++ rodziców Marię i Eryka Kwiecińskich, Józefa i Elżbietę Kozłowskich, siostrę Annę, szwagrów i szwagierki oraz za ++ z pokrewieństwa.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

9:00

Za ++ rodziców Kazimierę i Henryka Jędrzejczyk, dziadków Paulinę i Wojciecha Chałupka oraz teściów Stanisławę i Adama Szczotka.

11:00

Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Barbary z okazji urodzin.

15:00

ODPUST WILKOWICKI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA - Msza św. przy krzyżu w WILKOWICACH: Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Zbrosławickiej oraz Najświętszego Serca Jezusowego w intencji żyjących i ++ parafian z WILKOWIC.