Niedziela Uroczystość Trójcy Świętej 26 maja 2024 (kolekta przeznaczona na potrzeby naszego kościoła) DZIEŃ MATKI

7:00

I: Za + ks. proboszcza Romualda Kokoszkę w 5 rocznicę śmierci.

II: Za ++ rodziców Magdalenę i Stefana Pyrlik.

9:00

Za + Jadwigę Słodczyk w 1 rocznicę śmierci.

11:00

Do Opatrzności Bożej i Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże w intencji rodzin Majchrowskich, Skrok i Łepkowskich.

Kaplica Aresztu w Gliwicach: Za żyjących i ++ parafian.

15:00

NABOŻEŃSTWO MAJOWE „Z RÓŻĄ DLA MATKI, Z MODLITWĄ ZA MATKI.

Poniedziałek 27 maja 2024

wspomnienie św. Pawła VI, papieża

7:00

Za ++ rodziców Matyldę i Feliksa Krafczyk, Otylię i Wilhelma Lukosz.

Wtorek 28 maja 2024

wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa

7:00

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Różańca w intencji Róży Męskiej bł. Stefana Wyszyńskiego z okazji wspomnienia patrona.

14:00

Msza św. ślubna: Małgorzata Jędruś – Sebastian Opacki.

17:00

Msza św. szkolna: Za + męża Władysława Nowosada w 6 rocznicę śmierci i ++ z rodziny Nowosad i Wodecki.

Środa 29 maja 2024

wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

7:00

Za ++ rodziców Elżbietę i Pawła Wąsik, Emilię i Leonarda Mayer.

17:00

Msza św. wigilijna z Bożego Ciała: Za śp. Patrycję Miczka – intencja od kuzynek Sylwii z mężem i Oli z mężem.

Czwartek 30 maja 2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO)

7:00

Do Miłosierdzia Bożego o nawrócenie grzeszników.

9:00

Msza św. z procesją: I: Do Jezusa Eucharystycznego w intencji żyjących i zmarłych parafian.

II: Za + ojca Leona Wójcika, + siostrę, ++ dziadków.

PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do IV OŁTARZY:

I ołtarz przy ołtarzu polowym przygotowują parafianie z Ptakowic;

II ołtarz na ul. Cmentarnej w pobliżu domu p. Czubasiewiczów - parafianie ze Zbrosławic;

III ołtarz na ul. Wolności w pobliżu domu p. Latta - parafianie z Wilkowic;

IV ołtarz przy DPS OO. Kamilianów – mieszkańcy DPS.

Po procesji możliwość udziału w Eucharystii w DPS OO. Kamilianów ok. godz. 11:30.

Piątek 31 maja 2024

Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

7:00

I: Za + męża i ojca Heinza Jaworek, jego rodziców Annę i Eryka, za rodziców Małgorzatę i Józefa Wieczorek, za ++ z rodzin Jaworek, Wieczorek, Styrc i dusze w czyśćcu cierpiące.

II: Za + matkę Teresę Szczęsny, ojca Mieczysława i brata Romana.

17:00

Msza św. z procesją z Oktawy Bożego Ciała: Do Opatrzności Bożej dziękczynna z okazji urodzin.

Sobota 1 czerwca 2024I sobota miesiąca; DZIEŃ DZIECKA

wspomnienie św. Justyna, męczennika

7:00

I: Za żyjących i ++ członków Żywego Różańca.

II: Za + żonę i matkę Monikę Kreihs w 3 rocznicę śmierci.

Nabożeństwo przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.

16:00

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

16:30

Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej; Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja z Oktawy Bożego Ciała.

17:00

Do Opatrzności Bożej i MB Zbrosławickiej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Adama Jakut z okazji 30 rocznicy ślubu (TD).

IX Niedziela Zwykła 2 czerwca 2024 (kolekta przeznaczona na diecezję i seminarium duchowne; do skarbonek przed kościołem na świątynię Opatrzności Bożej)

7:00

I: Przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbrosławickiej z podziękowaniem za dar kapłaństwa ks. proboszcza Marcina Wojtczaka w 23 rocznicę przyjęcia święceń.

II: Za + Alfreda Pakulla na pamiątkę urodzin.

9:00

Za ++ rodziców Elżbietę i Pawła Jergla, ojca Janusza Grudzińskiego, brata Jacka i córkę Katarzynę.

11:00

Do Dzieciątka Jezus w intencji dziecka rocznego: Aleksandra Kubarska, rodziców i chrzestnych.

15:00

Procesja z Oktawy Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.