Kronika parafialna - listopad 2019

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – listopad 2019

1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych rozpoczyna czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Modlimy się podczas Mszy świętych i nabożeństw różańcowych, zarówno w kościele, jak i na cmentarzu. Przez cały miesiąc sprawujemy Mszę świętą gregoriańską w intencji śp. ks. prob. Romualda Kokoszki.

3 listopada – W naszej Parafii funkcjonuje pełny, obejmujący 15 rodzin krąg modlitewny uformowany według duchowości Sanktuarium Matki Bożej z Schönststt. „Pielgrzymująca Matka Boża” odwiedza nasze rodziny i daje sposobność do comiesięcznego modlitewnego skupienia.

4 listopada – Siostry Opatrzności Bożej wraz z ks. Marcinem Gruszką w ramach Mszy świętej, rozważania Ewangelii i skupionej modlitwy w klasztorze Sióstr podejmują refleksję nad dziełem odnowy duchowej proponowanym przez świętego Karola Boromeusza – nazywając tego Pasterza Kościoła patronem na nasze czasy.

8 listopada – Listopadowa modlitwa w intencji rodzin w naszym Sanktuarium ofiarowana jest w intencji ojców. Modlimy się o odpowiedzialne ojcostwo: aby młodzieńcy i mężczyźni uczyli się odpowiedzialnej postawy za życie własne oraz życie wszystkich w ich otoczeniu; aby odpowiedzialne ojcostwo było naturalnym, stabilnym wsparciem dla pełnego miłości macierzyństwa; aby mężczyźni doskonalili się w okazywaniu miłości, wrażliwości i wszystkich pożądanych uczuć wobec niewiast i dzieci.

9 listopada – Dzień uruchomienia i pierwszej publikacji strony internetowej www.parafia-zbroslawice.pl.

11 i 12 listopada – Parafialne obchody liturgicznego wspomnienia świętego Marcina z Tours trwają w tym roku dwa dni. Pierwszego dnia modliliśmy się o wstawiennictwo naszego patrona w naszej świątyni. Drugiego dnia świętemu Marcinowi poświęcona była Msza święta szkolna. Po zakończeniu Mszy świętej dzieci i wszyscy uczestnicy wyszli przed kościół, aby powitać świętego Marcina – legionistę rzymskiego jadącego na koniu. Nasz Patron poprowadził nas ulicami Zbrosławic do klasztoru Sióstr, gdzie dla dzieci były przygotowane słodkie rogaliki świętomarcińskie. Dziękujemy panu Michałowi, który wcielił się w rolę świętego Marcina, dziękujemy koniowi Parysowi, który był... sobą – koniem, dziękujemy Ośrodkowi Jeździeckiemu w Zbrosławicach i panu Marcinowi za pomoc, dziękujemy Siostrom za słodki poczęstunek i licznym pomocnikom za organizację.

14 listopada – Kapłani Dekanatu Pyskowice systematycznie spotykają się na wspólną modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i konferencję ascetyczną. Nieszpory brewiarzowe i konferencja wygłoszona przez ojca duchownego – księdza Rudolfa Halembę są duchowym ubogaceniem dla okolicznych duszpasterzy.

15 - 17 listopada – Ksiądz Marcin Gruszka prowadzi rekolekcje dla małżeństw przygotowywane przez Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Trzydniowe ćwiczenia duchowe zorganizowane w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach pozwolą 13 małżeństwom na pogłębienie wzajemnej relacji małżeńskiej i relacji z Bogiem.

24 listopada – Grono ministrantów naszej Parafii powiększa się o dotychczasowego kandydata – Szymona Ukleję