IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 kwietnia 2024

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele przeżywany pod hasłem: Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn.
  2. W zakrystii możemy nabyć Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać min. o ochronie życia ludzkiego. Jest również Historia Kościoła, trzeci numer poświęcony MIRIAM z NAZARETU w cenie 12 zł.

3. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła.

4. W poniedziałek przypada DZIEŃ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w naszej parafii w czasie Kongresu Eucharystycznego. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. porannej i potrwa do godz. 18:00 (z przerwą od 10:30 do 12:00 na czas pielgrzymki maturzystów). Zachęcam do spotkania z Jezusem; proszę również Róże Różańcowe o obecność według planu: od godz. 8:00 św. Jana Pawła II, od 9:00 bł. kard. Wyszyńskiego, od 10:00 św. Antoniego; od 12:00 św. Hiacynty i św. Matki Teresy z Kalkuty, od 13:00 św. Teresy od dzieciątka Jezus i św. o. Pio, od 14:00 św. Rity, od 15:00 św. Faustyny Kowalskiej, od 16:00 bł. Karoliny Kózkównej oraz od 17:00 bł. Anieli Salawy. Od godz. 17:30 wspólna adoracja.

5. We wtorek o godz. 17:00 Msza św. szkolna dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. W środę serdecznie zapraszam na CZUWANIE MARYJNE od godz. 19:30 do 2:00, z Pasterką Maryjną o północy.

7. W czwartek święto św. Marka. Tradycyjnie po Mszy św. nabożeństwo błagalne o urodzaje przy krzyżu misyjnym.

8. W piątek ODWIEDZINY CHORYCH z posługą sakramentalną.

9. Zapraszam w sobotę od godz. 16:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. O godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej.

10. Proszono, by ogłosić, że nasi strażacy będą zbierać złom w sobotę 27 kwietnia od godz. 9:00 w Zbrosławicach i Ptakowicach. Strażacy przyjadą osobiście do posesji, a środki ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na doposażenie jednostki.
  11. W poniedziałek od godz. 12:00 na parkingu przy kościele odbędą się BADANIA w ambulansie diagnostycznym pod kątem badań miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  12. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu - Helence ogłasza nabór do klas pierwszych. Serdecznie zapraszają do odwiedzania szkoły oraz na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22 kwietnia 2024 (poniedziałek) w godz. 11:00 – 15:00. Nauka jest bezpłatna.