XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 sierpnia 2022r.

1. Dziś XIX Niedziela zwykła. Można jeszcze dziś zyskać odpust Porcjunkuli.
  2. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.
  3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, pamiątka objawień Matki Bożej z Fatimy, która prosiła o modlitwę różańcową. Różaniec fatimski razem z Nowenną do Matki Bożej Zbrosławickiej o godz. 16:30.
  4. W niedzielę II niedziela miesiąca o godz. 17:30 Różaniec święty, o godz. 18:00 Msza św. sanktuaryjna w intencji rodzin, próśb i podziękowań do Matki Bożej Zbrosławickiej. Można również dołączyć nasze intencje dziękczynne i błagalne za żyjących i zmarłych parafian. Po Mszy św. nabożeństwo, w czasie którego przejdziemy w procesji na cmentarz i pomodlimy się za zmarłych parafian i kapłanów w przeddzień odpustu parafialnego.
  5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona była na potrzeby naszego kościoła i parafii. Do skarbonek zbiórka na kwiaty i świąteczny wystrój kościoła na odpust. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zbierać ofiary na remont ogrzewania na probostwie i wymianę pieca gazowego. Bóg zapłać za składane ofiary i materialną troskę o nasz kościół i parafię.
  6. W tym tygodniu przygotowujemy się do naszego Parafialnego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą oraz dodatkowo w sobotę od godz. 15:30 do 17:00. Chcemy również przygotować kościół i otoczenie na nasze święto – zapraszam tak diakonię dekoracyjną jak i wszystkich chętnych do pracy i pomocy w piątek i sobotę od godz. 9:00. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 10:00. Zaprośmy bliskich i przyjaciół z okolicznych miejscowości na naszą Sumę Odpustową 15 sierpnia o godz. 11:00 przy ołtarzu polowym. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Jerzy Faszczewski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu Mikulczycach. Nieszpory Odpustowe o godz. 15:00. Popołudniu od godz. 14:00 i po Nieszporach serdecznie zapraszam do ogrodu probostwa na odpustową kawę. Bardzo proszę, by w tym roku parafianie z Ptakowic podzielili się swoimi wypiekami na odpust – można je przywieźć w niedzielę lub w odpust rano. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję diakonii technicznej: zaangażowanym panom oraz pani Annie za prace ogrodowe oraz na cmentarzu. Dziękuję panu Klaudiuszowi za posługę przy organach w tym tygodniu.