NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na popołudniowe nabożeństwo majowe o godz. 15:00 zapraszam do DPS-u OO. Kamilianów. Zabierzmy ze sobą owoce, by obdarować domowników.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 3. Dziś kolekta przeznaczona jest na zakup i położenie kostki brukowej między bramą przy kancelarii oraz bramą przy parkingu na cmentarz. Polecam ten cel ofiarności parafian i Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. Jutro II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła i II odpust ku czci Matki Bożej Zbrosławickiej. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00 suma sprawowana za parafian oraz w intencji małżeństw z prośbą o potomstwo oraz kobiet w stanie błogosławionym. O godz. 17:00 nabożeństwo i koncert dla Matki Bożej w wykonaniu zespołu „AVE” z parafii z Pławniowic. Wystąpią pani Irena, pan Henryk oraz ks. Krystian Worbs. Pieszo wybierają się do nas parafianie z Miedar.
 5. We wtorek o godz. 17:00 Msza św. szkolna, a po niej majowe nabożeństwo.
 6. We wtorek o 19:00 spotkanie Rady Sołeckiej i chętnych do organizacji budowy ołtarza oraz odpustu w Wilkowicach - w świetlicy w WIlkowicach. 
 7. W środę kończy się miesiąc maj świętem Nawiedzenia NMP, przedpołudniem przyjedzie pielgrzymka z Sośnicy, popołudniu o godz. 17:00 ostatnie majowe nabożeństwo.
 8. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; Dzień Dziecka i I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania; wyjątkowo w czwartek nieczynna będzie kancelaria parafialna popołudniu!
 9. W miesiącu czerwcu odmawiamy codziennie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. W I piątek miesiąca ks. proboszcz obchodzi 22 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w Jego intencji o godz. 7:00. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.
 11. Popołudniu w I piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi świętej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na godz. 18:00 na Eucharystię i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 12. W I sobotę miesiąca zapraszam na poranną Eucharystię członków Żywego Różańca, a po nabożeństwie na spotkanie na probostwie Różę Różańcową bł. Anieli Salawy.
 13. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów.
 14. W sobotę Górnośląski Klub Przyjaciół Camino zaprasza na Pielgrzymowanie Drogą Krółewską Via Regia w 10 rocznicę otwarcia drogi Świętego Jakuba na Śląsku. Rozpoczęcie Eucharystią w bazylice w Piekarach Śląskich i 18 km szlaku w kierunku Zbrosławic. Na terenie Muzeum Militariów pielgrzymi mogą zjeść grochówkę i popołudniu około 15:00 przyjdą do naszego kościoła. Uczestniczyć będą w Nowennie do Matki Bożej Zbrosławickiej i nabożeństwie o godz. 16:30. Zapraszam zainteresowanych z diakonii Camino.
 15. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej gościć będziemy misjonarza z Madagaskaru, kamilianina o. Jerzego Wilka; wygłosi do nas Słowo Boże i przed kościołem poprosi o ofiarę na misje.
 16. Dziękuję wszystkim uczestnikom majowego na farskim ogrodzie, zwłaszcza diakonii sanktuaryjnej paniom Annie i Wioletcie oraz panom z diakonii technicznej i ministrantom. Bóg zapłać górnikom za zebranie do skarbonek ofiar na renowację sztandaru. Darczyńca podarował resztę. Bóg zapłać za tą zbiórkę. Bóg zapłać panom: Marianowi, Krystianowi, Krzysztofowi, Janowi, Krzysztofowi, Michałowi i Leszkowi za pomoc przy pracach wokół przygotowań pod położenie kostki brukowej oraz panu Rolandowi i Damianowi. Dziękuję też pracownikom Wodociągów na czele z panem Krzysztofem z Ptakowic za wymianę rury – zwłaszcza za pracę po godzinach, prawie do wieczora.
 17. Zaproszenia na wakacyjne PIELGRZYMKI PARAFIALNE: 25 czerwca zapraszam na Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Św. Anny. Wyjazd wcześnie rano, powrót popołudniu. Zapisy w zakrystii lub u ks. proboszcza.

 18. Pielgrzymka 3-dniowa 14-16 lipca po sanktuariach mazowieckich;
 19. Pielgrzymka zagraniczna 17-20 sierpnia, do Austrii: Imbach, Mariazell i Wiednia.