XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2023r.

 1. Rozpoczyna się dziś miesiąc październik – czas codziennej wspólnotowej modlitwy różańcowej. Dzieci, młodzież, rodziny, parafian zapraszam na nabożeństwa różańcowedziś o godz. 15:00; poświęcone zostaną też różańce i inne dewocjonalia. W tygodniu różaniec o godz. 17:00. We wtorek po Mszy św. szkolnej, w sobotę od godz. 16:30. Za wspólne odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny. Kto nie może przyjść do kościoła niech postara się o modlitwę w domu!
 2. U Marianek lub w zakrystii październikowy Parafianin, gdzie oprócz intencji i nabożeństw na nowy miesiąc, wrześniowej kroniki także wywiad z s. Arletą. W zakrystii możemy nabyć Gościa Niedzielnego oraz Gość Extra, poświęcony objawieniom maryjnym w cenie 14 zł. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.
 3. Dziś kolekta przeznaczona jest na diecezję i seminarium duchowne, a przed kościołem do skarbonek na Caritas diecezji i parafii. W przyszłą niedzielę na położoną kostkę brukową oraz potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - Polskiego Ładu nasz projekt konserwacji głównego ołtarza przedstawiony przez gminę otrzymał dofinansowanie.
 5. W poniedziałek wspomnienie Aniołów Stróżów - o godz. 17:00 na różaniec, a następnie spotkanie zapraszam rodziców i dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 6. We wtorek zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną i różaniec.
 7. We wtorek po różańcu zbiórka ministrantów.
 8. W środę we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu nasza siostra przełożona Dagmara obchodzi swoje urodziny. Zapraszam na poranną Mszę św. w jej intencji – to będzie nasza najlepsza wdzięczność za Jej codzienną posługę w naszej parafii.
 9. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jedna z intencji mszalnych także w intencji Róży Różańcowej św. siostry Faustyny Kowalskiej – w dniu wspomnienia patronki.
 10. Młodzież szkół średnich - kandydatów do bierzmowania zapraszam: klasa II – w czwartek na różaniec i spotkanie od godz. 17:00; klasa I - w piątek na różaniec, Msze św. i spotkanie od godz. 17:30.
 11. W I piątek miesiąca od godz. 8:30 Odwiedziny Chorych z komunią św. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O godz. 17:30 Różaniec i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 12. W I sobotę miesiąca wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, poranna Msza św. o godz. 7:00 w intencji żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie spotkanie na probostwie Róży Różańcowej św. siostry Faustyny Kowalskiej. Od godz. 11:00 do popołudnia Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi.
 13. W sobotę o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej i Różaniec.
 14. W przyszłą niedzielę Różaniec o godz. 16:30 i o godz. 17:00 Msza św. sanktuaryjna w intencji rodzin oraz w intencjach próśb i podziękowań zapisanych w księdze. Po Mszy św. ostania w tym roku procesja z kopią figurki wokół kościoła.
 15. Od poniedziałku rano w kancelarii można zapisywać intencje mszalne dziękczynne i jubileuszowe na przyszły rok 2024. W środę także po różańcu, w czwartek od 16:00 do 17:00.
 16. Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Rzeszowską ze Zbrosławic, z ul. Kościuszki. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …
 17. W katedrze gliwickiej w poniedziałek o godz. 17:00 spektakl słowno-muzyczny Dar i Tajemnica Pontyfikat Jana Pawła II.