I NIEDZIELA ADWENTU, 27 listopada 2022r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczęliśmy czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wskazania liturgiczne na ten okres przypominają, że nie należy od początku adwentu ozdabiać swoich domów dekoracjami bożonarodzeniowymi. Przed błogosławieństwem poświęcimy wieńce adwentowe i opłatki. Opłatki można nabyć w kaplicy Serca Pana Jezusa, a ofiary składane przeznaczone są na kształcenie młodych sióstr Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.
  2. Również dziś rozpoczynamy Odwiedziny duszpasterskie – Kolędę: ul. Wolności numery nieparzyste (od ul. Kościelnej do ul. Szkolnej), ul. Radosna, Wyspiańskiego i Szkolna. Bardzo proszę, by rodziny oczekujące na kolędę pozostawiły otwarte furtki przed domem, w dawnych czasach gospodarz wychodził po księdza przed dom. Ministranci będą mieli swoją skarbonkę – ofiary wrzucane do skarbonki będą wdzięcznością za ich całoroczną służbę przy ołtarzu.
  3. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona była na rzecz diecezji i seminarium duchownego. Bóg zapłać za składane ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka do skarbonek na Kościół na Wschodzie. Od tygodnia ogrzewamy kościół – proszę dbać o zamykanie drzwi.
  5. Od poniedziałku rozpoczynają się RORATY o godz. 7:00. Zachęcam, by dzieci przychodziły kilka minut wcześniej i przynosiły lampiony roratnie. We wtorek o godz. 17:00 roraty dla przedszkolaków, będzie to Msza św. W sobotę nie będzie rorat, rodziców prosimy o ofiarowanie nagród dla dzieci w postaci słodyczy.
  6. W I piątek miesiąca zachęcam do skorzystania ze spowiedzi świętej rano i popołudniu od godz. 17:00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona jest w ten dzień dla potrzebujących.
  7. Na Mszę św. o godz. 18:00 w piątek zapraszam młodzież, przygotowującą się do bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie na probostwie.
  8. Odwiedziny chorych odbędą się w tym miesiącu 23 grudnia w piątek przed świętami.
  9. W I Sobotę miesiąca po Mszy św. porannej zapraszam na spotkanie Różę Różańcową, której przełożoną jest pani Teresa Domin oraz ci, którzy nie wiedzą w jakiej Róży dotychczas są. W sobotę Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej o godz. 16:30.
  10. W sobotę ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE od godz. 11:00 na ul. Wolności numery nieparzyste (od ul. Szkolnej do numeru 19), Malinowa, Żniwna, Cmentarna (od końca), Miła i ks. Kokoszki. W przyszłą niedzielę od godz. 14:00 ul. Wolności numery parzyste (od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki).
  11. W przyszłą niedzielę wspominamy również św. Barbarę, patronkę górników. O godz. 11:00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin, emerytowanych górników oraz ++ górników. Po Eucharystii dla górników gorąca kawa.
  12. W niedzielę o godz. 7:00 Msza św. w intencji siostry Chrystiany z okazji urodzin.
  13. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli i pomagali w uroczystościach pogrzebowych ks. Wernera Goriwody; dziękuję służbie liturgicznej, siostrom zakonnym, delegacji z gminy, prowadzącym różaniec. Bóg zapłać. Dziękuję również pani Kobielnikowej za przygotowanie wieńca adwentowego.
  14. Świece Caritas duże 15zł małe 7zł. Do nabycia w zakrystii od przyszłej niedzieli.