XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 października 2022r.

1. Dziś XXVII Niedziela zwykła oraz wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  2. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Jest również numer specjalny Gość Ekstra poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny. Wszystkim polecam Parafianina.
  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji i seminarium duchownego. Przed kościołem zbiórka do skarbonek na Caritas diecezji i parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Rozpoczął się miesiąc październik – codziennie w kościele nabożeństwo różańcowe – dziś w niedzielę o godz. 15.00; za tydzień wyjątkowo o godz. 16:30 – gdyż o godz. 17:00 za tydzień Msza św. sanktuaryjna w intencji rodzin; we wtorek po Mszy św. szkolnej, w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 17:00. W sobotę wraz z Nowenną do Matki Bożej Zbrosławickiej o godz. 16:30.
  5. W poniedziałek na różaniec o godz. 17:00 i spotkanie zapraszam rodziców dzieci klas trzecich, rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej.
  6. We wtorek nasza siostra zakrystianka Dagmara kończy 50 lat. Eucharystia dziękczynna w Jej intencji oraz jej bliskich o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania przy ołtarzu.
  7. We wtorek o godz. 17:00 Msza św. szkolna dla dzieci. Przypominam o karteczkach z imieniem i nazwiskiem wrzucanym do pudełka.
  8. W środę poranna Eucharystia sprawowana będzie w intencji prowadzących i odmawiających poranny różaniec oraz śpiewających Godzinki w naszej świątyni.
  9. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8:30. Okazja do spowiedzi rano i od godz. 17:00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu, różaniec o godz. 17:30 i Litania do Serca Jezusowego.
  10. Na Mszę św. o godz. 18:00 w I piątek miesiąca zapraszam młodzież, zwłaszcza klas I szkoły średniej, czy zawodowej. Po Mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania – młodzież przynosi zapowiadane w czerwcu i we wrześniu pamiętniki.
  11. Osoby zapisane na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach wyjeżdżają samochodami o godz. 8:30 w sobotę z przed kościoła. Ofiara za paliwo w samochodzie ????.
  12. W poniedziałek, wtorek i środę po porannej Mszy św. oraz we wtorek, środę i czwartek po różańcu zapraszam do kancelarii, by zapisać intencje na przyszły rok 2023 – w tym tygodniu zapisujemy intencje dziękczynne, za żyjących i jubileuszowe. W przyszłym tygodniu za naszych bliskich zmarłych.
  13. W sobotę 15 października w naszym kościele odbędzie się Diecezjalne Spotkanie modlitewne związane z DNIEM DZIECKA UTRACONEGO. Od 16:00 modlitwy, Nowenna i Różaniec. O 17:00 Eucharystia w intencji dzieci utraconych i ich rodzin. O godz. 18:00 na cmentarzu poświęcenie pomnika Dziecka Utraconego, ufundowanego przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej.
  14. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych obecnych na Mszach św. oraz gościć będziemy ks. Tomasza Raka , diecezjalnego duszpasterza Służby Zdrowia, kapelana GCR Repty.