XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 czerwca 2022r.

1. Dziś XII Niedziela zwykła. Gościmy w naszej parafii o. Krzysztofa Dulębę, ojca duchownego naszego seminarium Duchownego w Opolu – dziękujemy za wygłoszone słowo Boże.
  2. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny. Jest jeszcze GOŚĆ EXTRA zatytułowany WIELKI CUD, poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym w cenie 12 zł.
  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii i naszego kościoła – w tym miesiącu to jedyna kolekta na utrzymanie parafii - opłaty za prąd płacimy za kościół, probostwo i klasztor; kolekta również w części pokryje koszt nowego komputera kancelaryjnego. Bóg zapłać za ofiary złożone w Boże Ciało na renowację monstrancji oraz za indywidualne ofiary, także na konto parafialne. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – świętopietrze.
  4. Trwamy w dawnej oktawie Bożego Ciała. Dziś o godz. 15:00, a od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 17:10 procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz małe dzieci sypiące kwiatki. W czwartek tradycyjne poświęcenie wianków.
  5. We wtorek na Eucharystii o godz. 13:00 społeczność naszej Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach dziękować będzie Bogu za 90 lat istnienia Szkoły. Zapraszam do włączenia się w modlitwę za naszych uczniów, nauczycieli, dyrekcję, ale także zmarłych uczniów, nauczycieli.
  6. Dzieci, rodziców i nauczycieli zapraszam popołudniu o godz. 17:10 w czwartek na Mszę św. i nabożeństwo, by podziękować dobremu Bogu za kończący się rok szkolny i katechetyczny oraz z prośbą o dobre, szczęśliwe wakacje. Absolwenci – uczniowie klas ósmych otrzymają świadectwa ukończenia katechizacji na tym etapie edukacji katechetycznej.
  7. W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i Dzień Ojca, a w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień modlitw o świętość kapłanów.
  8. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To dzień urodzin o. Zbigniewa Łasia z Madagaskaru – o godz. 17:10 msza św. w jego intencji. Po Eucharystii nabożeństwo do Serca Jezusa.
  9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej oraz Litania do Serca Jezusowego.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i pobożne przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała – parafianom ze Zbrosławic, Ptakowic i Wilkowic za budowę ołtarzy, diakoniom: dekoracyjnej, technicznej i porządkowej, ministrantom, Dzieciom Maryi, orkiestrze, naszym drogim Siostrom. W dzień urodzin pana Rafała Breitkopfa dziękujemy za bezinteresowną grę na organach, kiedy obowiązki zawodowe i posługa w Kamieńcu pozwala. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w sobotniej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję również za ofiarowany tron pod Najświętszy Sakrament.
  11. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Serca Pana Jezusa w Wilkowicach. Msza św. przy krzyżu w Wilkowicach o godz. 15:00. Serdecznie zapraszam do udziału. Po Mszy św. spontanicznie udamy się do świetlicy w Wilkowicach – proboszcz przyniesie kawę, siostry mleko i cukier, a nasze drogie gospodynie z Wilkowic prosimy, by upiekły coś dobrego do kawy, byśmy mogli poświętować nie tylko przy stole eucharystycznym. Dziękuję za wsparcie pomysłu Radzie Sołeckiej i Sołtysowi.
  12. Również w przyszłą pierwsza niedzielę wakacji po Mszach świętych, także tej o godz. 15:00 w Wilkowicach przez wstawiennictwo św. Krzysztofa pobłogosławię pojazdy i pokropię wodą święconą kierowców, by szczęśliwe były wypoczynkowe wyjazdy i powroty do domu. Ofiary przy tej okazji przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy przez kościelną organizację MIWA Polska.