II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 7 kwietnia 2024

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z uczniami czwartych klas wspominamy I rocznicę Komunii Świętej. O godz. 15:00 Koronkę rozpoczniemy w Kaplicy Serca Jezusa.
  2. Rozpoczynamy dziś TRIDUUM MARYJNEwitamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Rafała Wyleżoła, proboszcza z parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże. Nasze TRIDUUM potrwa do wtorku. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze św. o godz. 7:00 i suma o godz. 18:00. Obchodzimy 197 lat obecności cudownej figurki Matki Bożej w Zbrosławicach. Od godz. 17:00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy RÓŻANIEC i modlitwy ku czci Matki Bożej – zakończymy tym samym peregrynację Różańca, który przez cały rok odwiedzał nasze domy i rodziny w związku ze 150 rocznicą Żywego Różańca w naszej parafii. Będzie również okazja do spowiedzi świętej. Wspominając dawną tradycję proszę, by w poniedziałek matki przyniosły świece i z zapalonymi świecami przeszły wokół ołtarza w czasie Eucharystii. We wtorek trzeci dzień TRIDUUM – msze św. również o godz. 7:00 i 18:00. Na godz. 17:00 zapraszamy dzieci na ich Mszę św. szkolną. Schola ćwiczyć będzie od godz. 16:00.
  3. W zakrystii możemy nabyć PARAFIANINA – gdzie oprócz intencji i kroniki przeczytamy o naszym Maryjnym Czuwaniu, które odbędzie się z 24/25 kwietnia. Jest również Gość Niedzielny.
  4. Bóg zapłać za składane ofiary na diecezję i seminarium duchowne, oraz za składane do skarbonek ofiary na Caritas w rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia.
  5. W poniedziałek również można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy tym chętnym osobom, które pragną przez 9 miesięcy każdego dnia objąć modlitwą poczęte, a jeszcze nienarodzone dziecko.
  6. Na czas trwającego Kongresu Eucharystycznego zapraszam w sobotę od godz. 16:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. O godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Zbrosławickiej.
  7. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Popołudniu o godz. 16:30 Różaniec święty, a o godz. 17:00 Msza św. Sanktuaryjna ku czci Matki Bożej Zbrosławickiej w intencji Rodzin oraz próśb i podziękowań składanych wstawiennictwu Matki Najświętszej.
  8. Zapraszam na Majową Pielgrzymkę autokarową, która odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja. W programie nawiedzenie: Sanktuarium Matki Bożej Ostrowskiej, Pani Kujaw; Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu; Dom Misyjny OO. Werbistów w Górnej Grupie i nawiedzenie grobu o. Michała Janoszki, pochodzącego z naszej parafii; Najstarsze sanktuarium Maryjne w Polsce w Górce Klasztornej; Sanktuarium Męki Pańskiej w Kcyni, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski; Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce. Noclegi w Zamku Bierzgłowskim oraz w Domu Pielgrzyma w Licheniu. Zapisy w zakrystii lub u ks. proboszcza.
  9. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w IX Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpocznie się 1.05. w parafii Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach i zakończy 4.05. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymować można pieszo, biegowo lub duchowo. Zapisy na stronie internetowej www.grommilosierdzie.pl