2020 - Sanktuarium Macierzyństwa Maryi - w pełnym blasku

W roku 2020 zakończył się ponad dwuletni remont zewnętrznej strony zabytkowego kościoła Wniebowzięcia Maryi w Zbrosławicach. Nasze oczy mogą ujrzeć pierwotny zamysł budowniczych tego pięknego barokowego kościoła. Niespełna 20 kilometrów od Gliwic, Zabrza, Bytomia i Tarnowskich Gór znajduje się to cudowne miejsce kultu i perełka śląskiej architektury.

więcej

2019 Odnowienie tynkowania, elementów zdobniczych i kolorystyki kościoła

Począwszy od czerwca 2019 roku prace naprawcze wykonywane przy kościele w Zbrosławicach są uzupełniane pracami odnawiającymi wygląd kościoła oraz przywracającymi jego pierwotne piękno. Zgodnie z projektem budowlanym i założeniami konserwatorskimi wykonywane są nowe tynki, odbudowywane są zabytkowe gzymsy, sztukaterie i elementy dekarskie oraz odnawiana jest kolorystyka zezwnętrznych ścian kościoła. Projekt jest realizowany środkami własnymi Parafii.

więcej

2019 Ratowanie konstrukcji murów kościoła

Naprawa licznych spękań w murach kościoła parafialnego w Zbrosławicach została wykonana przez Firmę p. Michała Potysza z Gorzyczek. Były to prace ratujące konstrukcję kościoła. Inwestycja została przeprowadzona przez Parafię w Zbrosławicach z pomocą finansową UE.

więcej

2018 - 19 Remont dachu kościoła

Całkowita renowacja dachu kościoła została wykonana od końca 2017 roku do końca 2019 roku przez Firmę Braci Kątnych z Pyskowic. Inwestycja została przeprowadzona przez Parafię w Zbrosławicach z pomocą finansową UE.

więcej