Sanktuarium świętego Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela

Kościół zbrosławicki stoi na Szlaku Jakubowym prowadzącym do jednego z najważniejszych Sanktuariów katolickich. Każdego roku pewna liczba pielgrzymów zatrzymuje się na chwilę modlitwy w naszym kościele, a następnie podejmuje dalszy pielgrzymi trud. Pielgrzymi pamiętają o swoich dobroczyńcach i modlą się w intencji gospodarzy wszystkich miejsc, które nawiedzili. Zbrosławice i Santiago dzieli dystans ponad 2700 kilometrów - ponad 100 dni pieszej wędrówki.

Santkuarium NMP - Kościół Wszystkich Świętych w Imbach

Nasza Parafia jest historycznie i emocjonalnie związana z Parafią Imbach w Dolnej Austrii. Czczona w naszym Sanktuarium Macierzyństwa Maryi słynąca łaskami figura pochodzi z tej małej miejscowości w dolinie Dunaju. Od 2006 roku w Imbach znajduje się wierna kopia Zbrosławickiej Pani. Obydwa Kościoły utrzymują ze sobą stały kontakt i pamiętają o sobie na modlitwie. Zbrosławice i Imbach dzieli dystans ponad 380 kilometrów - to ponad dwa tygodnie pieszego pielgrzymowania.

Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Wielkich

Najważniejsze Sanktuarium położone na terenie Diecezji Gliwickiej znajduje się Rudach Wielkich koło Raciborza. Tam ogniskuje się wiele wydarzeń o charakterze ogólnodiecezjalnym, tam też pielgrzymują przy różnych okazjach nasi Parafianie. Zbrosławice i Rudy Wielkie dzieli dystans prawie 40 kilometrów - można tam dojść nawet w jeden dzień.

Sanktuarium NMP w Zabrzu Mikulczycach

Na probostwie Parafii zbrosławickiej znajduje się kopia obrazu Maryi z kościoła świętego Wawrzyńca w Mikulczycach. To sąsiednie, najbliżej położone lokalne Sanktuarium maryjne. Mieszkańcy okolicznych wiosek zawsze pielgrzymowali albo do Zbrosławic, albo do Mikulczyc (lub do obydwu kościołów). Śp. Ksiądz proboszcz Romuald Kokoszka był wikariuszem w Mikulczycach. To właśnie on zadbał, by w dwóch sąsiednich pomieszczeniach probostwa "sąsiadowały" Zbrosławicka Pani i Mikulczycka Matka. Zbrosławice i Mikulczyce dzieli równo 10 kilometrów - to spacer dla sąsiadek.