Kronika parafialna - grudzień 2020

Zapoznaj się z wydarzeniami, które miały miejsce w tym miesiącu.

Kronika Parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach – grudzień 2020

4 grudnia – Górnicy naszej Parafii, emeryci górniczy i rodziny górnicze świętują ku czci świętej Barbary – patronki stanu górniczego. Wszystkich łączy Msza święta sprawowana o godzinie 9:00.

6 grudnia – Niedzielne Msze święte połączone są z uczczeniem świętego Mikołaja, patrona zachęcającego do dzieł dobroczynności.

8 grudnia – Grudniowa modlitwa w intencji rodzin w naszym Sanktuarium ofiarowana jest z prośbą o zdrowie na czas zimy oraz o błogosławieństwo dla rodzin na czas świąt Bożego Narodzenia: aby nasze rodziny zostały zachowane od chorób i innych trudnych do przyjęcia trosk; aby rodziny, które wspólnym staraniem troszczą się o chore lub niepełnosprawne dzieci albo wspomagają chorych dorosłych członków rodziny, uczyniły z dojrzale ukształtowanej miłości fundament swojej jedności i wierności; aby uroczystość Narodzenia Pańskiego zjednoczyła nasze rodziny we wzajemnej radości, bliskości i oddaniu.

8 grudnia – Święto patronalne dziewcząt należących do grona Dzieci Maryi. Msza święta o godzinie 19:00 jest sprawowana w ich intencji.

13 grudnia – Dzień poświęcenia figurek Dzieciątka Jezus przeznaczonych do parafialnej i do domowych stajenek betlejemskich.

13 grudnia – Rozpoczyna się czas zintensyfikowanej spowiedzi przedświątecznej. W ciągu najbliższych 12 dni przewidziano prawie 30 godzin sprawowania tego sakramentu.

20 grudnia – Nasza Parafia otrzymała światełko betlejemskie. Ogień zabrany z Groty narodzenia Pańskiego w Betlejem dociera do wszystkich zakątków świata. Parafianie zabierają sobie ogień betlejemski do swoich domów, by w ten sposób rozpalić świece na stole wigilijnym.

21 grudnia – Dzień przeznaczony na budowanie parafialnej stajenki betlejemskiej. W tym roku bożonarodzeniowy wystrój prezbiterium został uczyniony z nowo zakupionych, dopasowanych do skali ołtarza głównego choinek sztucznych.

25 grudnia – Wraz z całym Kościołem świętujemy Boże narodzenie. Uroczystości rozpoczynają się Mszą świętą Pasterką sprawowaną o północy.

31 grudnia – Zakończenie roku cywilnego jest okazją do podsumowania wszystkich naszych aktywności oraz złożenia przed Panem Bogiem dziękczynienia za Jego Błogosławieństwo towarzyszące naszym pracom i staraniom. Msza święta dziękczynna sprawowana o godzinie 17:00 zebrała naszych Parafian na wspólnej modlitwie.

wstecz