PARAFIALNE PIELGRZYMKI

Pielgrzymka wakacyjna krajowa, 3 - dniowa 14-16 lipca

   Sanktuaria mazowieckie min. Niepokalanów, Warszawa, Grodzisk Maz.

Pielgrzymka wakacyjna zagraniczna, 4 - dniowa 17-20 sierpnia

   Sanktuaria: IMBACH, Mariazell, Maria Taferl, Sankt Florian, Wiedeń

PIELGRZYMKA ZAGRANICZNA TERMIN: 17.08-20.08.2023

IMBACH – REJS DUNAJEM – MELK – MARIA TAFERL SANKT FLORIAN MARIAZELL – WIEDEŃ

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ: Wyjazd z Polski z miejsca zbiórki ok. 06:00. Przejazd przez Czechy do Austrii do małej miejscowości w Dolinie Dunaju – IMBACH, w której znajduje się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny – Kościół Wszystkich Świętych, ze słynącą łaskami wierną kopią figury Zbrosławickiej Pani. Czas na osobistą modlitwę. Następnie 3-GODZINNY REJS DUNAJEM Z KREMS DO MELK PRZEZ DOLINĘ WACHAU – region wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynący z upraw winorośli oraz sadów morelowych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do MELK – miasta położonego na skarpie nad samym Dunajem. Zwiedzanie potężnego, drugiego pod względem wielkości w Europie Opactwa Benedyktynów z XI wieku. Opactwo swoje powstanie zawdzięcza możnemu rodowi margrabiów Babenbergów, którzy właśnie w Melku założyli swoją ufortyfikowaną rezydencję, by potem podarować ją Benedyktynom. Następnie przejazd do MARIA TAFERL – małego, malowniczego miasteczka w Dolnej Austrii. Jego najcenniejszym zabytkiem jest znajdujące się na miejscowym wzgórzu jedno z ważniejszych austriackich sanktuariów. Świątynia została wzniesiona w 1660 roku, a jej serce stanowi monumentalna wczesnobarokowa Bazylika pw. Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do SANKT FLORIAN i nawiedzenie barokowego klasztoru zbudowanego na fundamentach grobu św. Floriana. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do MARIAZELL – największego i najliczniej odwiedzanego austriackiego centrum pielgrzymkowego. Pobyt w Sanktuarium – msza św. Jest to jedno z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. W skład kompleksu wchodzi Bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia , zakwaterowanie, /OPCJONALNIE WIECZOREM MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU NA SPEKTAKL DO OPERY – REPERTUAR /KOSZT /PODAMY W TERMINIE PÓŹNIEJSZYM/ obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WIEDNIA – stolicy i największego miasta Austrii. W programie m.in.: nawiedzenie prowadzonego przez polskich księży Zmartwychwstańców Kościoła św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego na wzgórzu KAHLENBERG znajdującym się na przedmieściach Wiednia. Z punktu widokowego obok kościoła roztacza się niezapomniana panorama miasta. Następnie przejazd do centrum Wiednia ringiem, czyli obwodnicą starego miasta, przy której skupiają się najważniejsze zabytki miasta m.in. parlament, ratusz, Opera Wiedeńska, Kościół św. Karola Boromeusza i Park Miejski, w którym znajduje się złoty pomnik Johanna Straussa, jeden z najchętniej fotografowanych pomników w Austrii. Spacer przez Hofburg na reprezentacyjną ulicę Graben na Stephansplatz, przy którym mieści się Katedra św. Szczepana. Czas wolny na zakupy pamiątkowe i obiad we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki ok. 22.00

TERMIN: 17.08-20.08.2023

CENA: 1890 PLN /os

CENA OBEJMUJE:

- transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, barek, DVD)

- opłaty parkingowe

- zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami – (3 noclegi) pokoje 1 os z dopłatą 210 zł)

- wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje; pobyt rozpoczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem; pozostałe posiłki we własnym zakresie

- opiekę pilota

- opieka duchowa księdza

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

- ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID-19 i choroby przewlekłe) i NNW 20 000 PLN SIGNAL IDUNA

- podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE:

- świadczeń nie wymienionych w ofercie

- obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu (kosztu lokalnego przewodnika, rejsu Dunajem z Krems do Melk, biletów wstępu opłaty klimatycznej, zestawów słuchawkowych tour guide itp.)

Razem ok.110 EUR/os

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 5% lub 7 % w przypadku rozszerzenia o choroby przewlekłe

UWAGI:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

Aktualne przepisy wjazdowe:

https://www.gov.pl/web/austria/informacje-dla-podrozujacych

Pliki do pobrania

wstecz